Spolupráca s NEKA

13. 8. 2014

Predstavitelia SOĽ už dlhšie obdobie pozitívne vnímajú nárast počtu nezávislých kandidátov (NEKA) v komunálnej politike. Aj preto SOĽ vstupuje do komunálnych volieb 2014 s ponukou na spoluprácu aj pre NEKA na starostov, primátorov a aj na poslancov zastupiteľstiev.

Strana občianskej ľavice (SOĽ) má dlhodobý záujem aktivizovať čo najviac občanov so záujmom o zlepšenie správy vecí verejných v prospech väčšiny slušných a pracovitých ľudí – občanov Slovenskej republiky. Cieľom tejto aktivizácie je v prvom rade nielen otvorene hovoriť o vážnych problémoch Slovenska na všetkých úrovniach života, ale začať aj veľmi jasne a najmä dôrazne hovoriť aj o riešeniach týchto problémov.

SOĽ chce aktivizovať ľudí najmä príkladným konaním a vystupovaním svojich členov, ktorí išli príkladom napr. aj cez otváranie problematických tém a prezentovanie ich riešení v rámci kampane pre voľby do Európskeho parlamentu, keď SOĽ ako prvá hovorila o slabej resp. zlej úrovni komunikácie, resp. spolupráce poslancov EP s NR SR, resp. ako prvá hovorila aj o potrebe vytvorenia systému pre lacnejší predaj potravín pred lehotou trvanlivosti, resp. aj o využití zdrojov EÚ pre zlepšenie finančnej motivácie mladých ľudí pre prácu v školstve.

Logicky chce SOĽ využiť aj komunálne voľby 2014 a ich prostredníctvom získať pre spoluprácu pri riešení problémov občanov SR aj čo najviac nezávislých a/alebo občiansky zmýšľajúcich ľudí, ktorí majú záujem angažovať sa v otázkach správy vecí verejných na komunálnej úrovni.

Preto SOĽ ponúka spoluprácu v komunálnych voľbách, resp. v komunálnej politike pre kandidatúru na starostu, resp. primátora, poprípade poslanca zastupiteľstva, a to ako NEKA - nominant SOĽ alebo v pozícii NEKA s podporou SOĽ samostatne alebo aj v rámci koalície viacerých strán, ale samozrejme v prípade Vášho záujmu aj z pozície kandidáta SOĽ ako jej člena.

V prípade, že Vás táto naša ponuka na spoluprácu zaujme, tak nás prosíme neváhajte kontaktovať na našej poštovej adrese Vajnorská 136, 831 04 Bratislava alebo telefonicky na tel. čísle 02/49203431, 49203432 alebo na mailovej adrese sol@stranasol.sk. Ochotne Vám poskytneme ďalšie informácie.